Blog

Zapraszamy na nasz blog edukacyjny!
Jak to zrobić?
Nie trzeba mieć wykupionego żadnego abonamentu, wpisywać i pamiętać hasła do logowania. Po prostu wchodzisz na naszą stronę, klikasz w interesujący Cię temat, czytasz, kiedy chcesz i ile chcesz. Zawsze możesz wrócić do danego tematu, artykuły wprowadzane są na stronę na stałe, nie usuwamy ich.
Co znajdziesz na naszym blogu?
Specjaliści naszej Fundacji, Poradni, a także zaproszeni goście będą pisać na temat aktualnych zagadnień i problemów psychologicznych, wspierać na drodze osobistego rozwoju i lepszej codzienności. Chętnie podejmiemy również tematy i odpowiemy na pytania, które Was interesują. Jeśli macie takie, piszcie do nas na adres Fundacji.
Po co to robić?
„Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązywane na tym samym poziomie myślenia, na jakim byliśmy, kiedy powstawały” – pisał Albert Einstein.
Dlatego rozwijajmy się, starajmy się poznawać siebie, otaczający nas świat coraz lepiej, aby nasze życie nabierało sensu.

Skąd mam wiedzieć, że to depresja?

To pytanie w moim gabinecie słyszę dość często. Zdarza mi się także usłyszeć komentarze: ,, Ja naprawdę myślałem, że to, co się ze mną dzieje jest naturalne, że każdy tak ma(...)

Nawet jak ci się wali, to i tak może się ułożyć!

Dzień, choć po przejściach, zakończyła z uśmiechem na ustach i poczuciem dumy z siebie. Pierwszy raz postawiła się. Była zaskoczona, że to nie bolało. Niesamowite jak ważna jest odwaga i(...)

Wellbeing – czyli jak dbać o zdrowie psychiczne?

Wellbeing, czyli dobrostan jawi się jako komponent zdrowia psychicznego. Jego badaniem zajmuje się m.in. Martin Seligman uważany za jednego z głównych twórców psychologii pozytywnej. W ostatnich latach psychologia pozytywna cieszy(...)

Kryzys wypalenia to nie koniec, to szansa na nowy rozdział

Wypalenie to efekt ciągłego starania się o nagrodę i nieotrzymywania jej pomimo włożonej pracy i podjętych wysiłków. Konsekwencją jest odczuwanie frustracji i bezradności, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, zmęczenie organizmu, wysoki(...)

Nikt nigdy nie był gotowy czekając

95% ludzi przyznaje się, że odwleka załatwienie spraw na później a pozostałe 5% po prostu oszukuje siebie*. Czy znasz kogoś, kto nigdy nie zwleka? „Daj mi czystość i umiarkowanie, ale jeszcze(...)
Przewiń na górę