Katarzyna Szymecka
Nawet jak ci się wali, to i tak może się ułożyć!

Dzień, choć po przejściach, zakończyła z uśmiechem na ustach i poczuciem dumy z siebie. Pierwszy raz postawiła się. Była zaskoczona, że to nie bolało.

Niesamowite jak ważna jest odwaga i docenianie siebie – pomyślała – jaką to czyni ogromną różnicę w postrzeganiu siebie i tego, co możesz zrobić.

Przyszedł czas – pomyślała – na odrzucenie maski lub skorupy, w której się do tej pory chowałam.

Muszę być gotowa na otwarcie umysłu, aby pozbyć się przeszłości i oddać tylko przyszłości. Jednak co najważniejsze muszę być gotowa na zrezygnowanie z osoby, którą Ona uważa, że powinnam być, na rzecz osoby, którą jestem.  Pięknej i silnej.

Pamiętaj, ty też możesz zrobić i zmienić wiele nie czekając na sprzyjające wiatry.

Niestety ludzie zmieniają coś przeważnie wtedy, gdy muszą. To wywołuje jednak inne emocje: pośpiech i stres.  Inaczej niż gdy coś zmieniasz, bo tego chcesz. Gdy nie ma chęci, jest przymus. Wtedy świat wygląda inaczej.

Gdy zmieniasz coś, kiedy musisz, jesteś przyparty do muru i wiesz, że nie masz wyjścia. Popełniasz błędy, których nie da się cofnąć.

Gdy zmieniasz coś, wtedy, kiedy chcesz, możesz spokojnie wybrać działania, drogę, którą uważasz, że warto iść. Masz wtedy czas i przestrzeń, aby w razie okoliczności, pojawiających się możliwości i pomysłów coś zmienić i wciąż dążyć do tego, czego pragniesz.

Fragment książki “Życiowa rozgrywka” Katarzyny Szymeckiej

Katarzyna Szymecka – coach kryzysowy, trener, mówca John C. Maxwell Team. W Poradni Psychologicznej Fundacji PROPER VIA prowadzi spotkania indywidualne, warsztaty i webinaria dla osób, które doświadczają kryzysów emocjonalnych na polu prywatnym i zawodowym, potrzebują wzmocnić poczucie własnej wartości, dążą do rozwoju umiejętności liderskich.

Nawet jak ci się wali, to i tak może się ułożyć!
Przewiń na górę